OSTEOPOROZ HALK DİLİNDE KEMİK ERİMESİ.

                          Sevgili arkadaşlar, ben osteoporoz hastasıyım. 38 yaşındayım. Pek süt,yoğurt tüketmeyen ben sonunda ceza olarak bu hastalığı çeken biri oldum. 
                        Sizlerle, bu güzelim havlularımın yanında yaşadığım ve tecrübe ettiğim bir derdimi paylaşmak  istedim. 2 sene doktorlarda gezdikten sonra kendi ilacımı bulmaya karar verdim.Bütün bedenim şişmişti. Özellikle eklemlerim ve bacaklarım çok ağrıyordu. Karnım kocaman olmuştu yani barsaklarım da şişmişti. Araştırmalarımın sonucunda öğrendiğim kadarıyla (CA) kalsiyum eksikliğinde vücuttaki bütün düz kaslar zarar görüyor. İç organların hepsi düz kasla çalışıyormuş.
                      Kendimi çokkk halsiz hissediyordum. Bir kat merdiven çıkıyor, kapının önünde biraz dinlendikten sonra kapımı açabilecek gücüm oluyordu, zaman zaman kalbime ağrı giriyordu, adetlerim düzensizleşmişti, doyduğumu anlamıyordum vs... Birkaç doktora gittim bana efervesan yani su içinde eriyen Ca-kalsiyum ve birkaç ağrı kesici verdiler. Faydası olmadı. Efervesan kalsiyum benim karınım daha da şişmesine neden oldu. Karnım yürürken acıdığı için karnımı tutarak yürüyordum. Bana kaç aylık hamilesin diye soruyordu görenler. Gittiğim doktorlardan  bir tanesi, siz ya kardiyoloğa yada psikoloğa gitmelisiniz dedi.  Çok sinirlenmiştim. Psikolojim gayet yerindeydi, ama, ağrılarımdan dolayı mutsuz hissediyordum kendimi. Ben derdime çare bulacağım dedim ve araştırmaya başladım. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile (oyster shell)istiridye kabuğundan yapılmış kalsiyumu-D3 vitamini ve yanında ilacın emilimine yardımcı C vitamini almaya başladım. Halen kalsiyum ve C vitamini alıyorum.  Vücut hücrelerini yenileyen selenyum E de kullandım 6 ay kadar.
                    Eeee sadede gel diyorsanız....Artık sağlığıma kavuştum arada hava biraz soğuyunca hayat kalitemi bozmayan minik ağrılarım oluyor ama aldırmıyorum.7 aydır kulladığım ilaç sayesinde vücudumun şişlikleri indi. 7 ay önceki halime göre 12 kilo verdim. 46 bedenden 42 bedene indim. Şimdi fiziğim de düzeldi, sağlığımda. Diz kapağımın şeklini unutmuştum. Kendime güvenimi kazandım. Hayata artık daha mutlu bakıyorum. Profesörüm,senin ilacınla tedaviye devam edelim , bakalım kemik yoğunluğu ölçümünde ne olacak diyor. Kemik yoğunluğu ölçümü senede 1 kez yapılıyor. Temmuz ayında tekrar kemik yoğunluğu ölçümü yaptırdığımda yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.
Sizlerde de bana benzer şikayetleri olan varsa kemik yoğunluğunuzu ölçtürmenizi tavsiye ederim.
                 Herkese sağlıklı günler dilerim. 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !